Aby klouby nebolely

Bolest v kloubech je nepříjemnou skutečností nejenom u starších lidí,  ale tyto zdravotní problémy se začínají vyskytovat ve významné míře u čím dál tím mladší generace. Nejčastější příčinou bolesti kloubů je artróza (přesněji osteoartróza).

Artróza je nezánětlivé onemocnění kloubů, pro které je typické poškození kloubní chrupavky, která vyplňuje prostor mezi kostmi kloubu. Mezi hlavní příčiny artrózy patří ztenčování chrupavkové vrstvy v důsledku vysychání nebo nedostatečně rychlé obnovy. Také při dlouhodobé nadměrné zátěži jako je nadváha, aktivní sportování a těžká fyzická práce, může dojít k takovému poškození chrupavky, které vede až k obnažení kloubu spojené s bolestivostí.

Pokud není poškození chrupavky rozsáhlé, dokáže tělo za určitých okolností chrupavku regenerovat a jejím zesílením oddálit kosti kloubů od sebe, potom lze další poškozování kloubu výrazně zpomalit, někdy téměř zastavit. Aby se tohoto jevu dosáhlo, je nutné do těla denně přivádět potřebné množství chondroprotektivních látek, které se podílí na regeneraci chrupavky. Velice důležité je, aby byla současně podávána i látka s protizánětlivým účinkem. Tyto požadavky splňuje doplněk stravy Chondrovit forte.

Bolestivost kloubů je obvykle vyvolána zánětem, který bývá často důsledkem nadměrného opotřebení kloubní chrupavky.
Bolest zad, bolest kloubu

 

 Podrobné informace o chrupavce, jejím fungování a způsobu její regenerace naleznete zde.

Chondrovit

Copyright © 2013 - 2021
KERBET.cz
Created by it2b

Pracoviště pro studium
energetického metabolismu
Trnava 397, Trnava u Zlína

E-mail: info@kerbet.cz
Tel.: 577 981 893, 605 212 069
v době od 7,00 do 14,30 hodin