Co ovlivňuje naši imunitu?

Imunita je schopnost organismus bránit se proti antigenům, jako jsou například viry, bakterie či třeba nádorové buňky. Imunita spouští imunitní odpověď vůči těmto a dalším organismu cizím strukturám.

Fyzické a psychické stresy, únava, smog, radioaktivní záření, určité léky (cytostatika, kortikoidy) a mnoho dalších negativních vlivů ovlivňuje člověka od narození po celý život. Nepříznivé důsledky těchto faktorů spočívají především ve snížení výkonnosti imunitního systému. Ten potom není schopen dostatečně ochránit organismus před infekcemi, záněty nebo zhoubným nádorovým onemocněním.

Jsou to především vitamíny C, D, A, B6, B12 a kyselina listová, které prokazatelně přispívají ke zvyšování odolnosti organismu. Z minerálních látek se podílejí na zvyšování imunity měď, selen, zinek a železo. Přírodním stimulátorem imunitního systému jsou beta-glukany pocházející z hub, kvasinek, ječmene nebo z ovsa. Mezi imunostimulancia také patří echinacea nebo laktobacily, jejichž úkolem je podpora zejména nespecifické imunity.

Nemocem je vždy lépe předcházet, než je léčit.
 

Doplněk stravy Vitamíny plus s 11 vitamíny a  β-glukany jsou vhodné pro posílení imunitního systému, což je důležité zejména proto, že v moderní době je tento systém vystavován stále větší zátěži.

Informace o tom, jakým způsobem můžete podpořit imunitu naleznete zde.

Copyright © 2013 - 2021
KERBET.cz
Created by it2b

Pracoviště pro studium
energetického metabolismu
Trnava 397, Trnava u Zlína

E-mail: info@kerbet.cz
Tel.: 577 981 893, 605 212 069
v době od 7,00 do 14,30 hodin