Hubnutí s Kerbetem

Co ovlivňuje naši imunitu?

Imunita je schopnost organismus bránit se proti antigenům, jako jsou například viry, bakterie či třeba nádorové buňky. Imunita spouští imunitní odpověď vůči těmto a dalším organismu cizím strukturám.

Fyzické a psychické stresy, únava, smog, radioaktivní záření, určité léky (cytostatika, kortikoidy) a mnoho dalších negativních vlivů ovlivňuje člověka od narození po celý život. Nepříznivé důsledky těchto faktorů spočívají především ve snížení výkonnosti imunitního systému. Ten potom není schopen dostatečně ochránit organismus před infekcemi, záněty nebo zhoubným nádorovým onemocněním.

Jsou to především vitamíny C, D, A, B6, B12 a kyselina listová, které prokazatelně přispívají ke zvyšování odolnosti organismu. Z minerálních látek se podílejí na zvyšování imunity měď, selen, zinek a železo. Přírodním stimulátorem imunitního systému jsou beta-glukany pocházející z hub, kvasinek, ječmene nebo z ovsa. Mezi imunostimulancia také patří echinacea nebo laktobacily, jejichž úkolem je podpora zejména nespecifické imunity.

Nemocem je vždy lépe předcházet, než je léčit.

 

Doplněk stravy Vitamíny plus s 11 vitamíny a  β-glukany jsou vhodné pro posílení imunitního systému, což je důležité zejména proto, že v moderní době je tento systém vystavován stále větší zátěži.

Informace o tom, jakým způsobem můžete podpořit imunitu naleznete zde.
Zajímavý článek


MOROSIL® - přírodní přístup ke kontrole hmotnosti