Hubnutí s Kerbetem

Snídaně - základ pro celý den

Jedna z nejvážnějších stravovacích chyb je nesnídat. Když vynecháte snídani, máte nižší pracovní výkon, hůře se soustředíte, mnohdy jste náladoví a žádnou výjimkou nejsou ani případy, kdy vás začne pořádně bolet hlava. Co je vůbec nejdůležitější, v těle se spustí procesy, které Vás spolehlivě přivedou k odpolednímu a především k večernímu přejídání.

Zcela mylný je názor, že vynecháním snídaně se snadněji sníží váha. Opak je pravdou. Ten kdo nesnídá, má obvykle mnohem větší problémy s podkožním tukem než ten, kdo snídá pravidelně. Snídaně zajistí odpovídající dodávku energie a živin na celé dopoledne.

Snídaně by měla být pestrá a chutná. Nelze zapomínat ani na dostatečný přísun vlákniny, vitamínů, minerálů a stopových prvků.

 

Výživové doporučení
(uvedené údaje platí pro ženu, běžný typ, 165 cm, 64 kg, 40 let): snídaně by měla zajistit dodávku energie v rozmezí 1.260 až 1.320 kJ, sacharidů 44 až 55 g, bílkovin 10 až 13 g a tuků 6 až 8 g. Snídaně by měla pokrývat dodávku energie přednostně ze sacharidů a měla by obsahovat přibližně 3 až 5 g jednoduchých cukrů (neplatí pro diabetiky).Zajímavý článek


MOROSIL® - přírodní přístup ke kontrole hmotnosti