Hubnutí s Kerbetem

Svačina - vyrovnání hladiny krevního cukru

Málokdo si uvědomuje, že dopolední svačina a snídaně dodává tělu energii pro aktivitu až do odpoledních hodin. Současně navozuje stav částečného nasycení, proto nemáte tak silné nutkání přejídat se při obědě nebo při večeři. Nahradit snídani vydatnou svačinou je špatné řešení. Obvykle to znamená oddalování oběda, což u mnoha lidí vede až k jeho vynechání. Pak následuje vydatná odpolední svačina a máte zaděláno na problém spojený s nezřízenou konzumaci jídla v pozdních večerních hodinách.

Dodržování pitného režimu je velice důležité. V dopoledních hodinách je lepší 100% džus, odpoledne je vhodnější obyčejná voda, neslazené minerálky nebo čaj slazený nízkokalorickým sladidlem, např. DiaChromem (jako jediné sladidlo na trhu totiž obsahuje vedle sladící složky i speciální komplex označovaný jako GTF faktor, který - jak bylo dokázáno v testech - příznivě ovlivňuje glykémii).

Svačina nemusí být příliš objemná, mnohdy stačí pečivo, vhodná pomazánka a trocha zeleniny nebo ovoce. Mohou to být i mléčné výrobky v kombinaci s vločkami, lupínky nebo suchary.

 

Výživové doporučení
(uvedené údaje platí pro ženu, běžný typ, 165 cm, 64 kg, 40 let): svačina by měla zajistit tělu dodávku energie v rozmezí 890 až 1.010 kJ, příjem sacharidů by měl být v rozmezí 30 až 40 g, bílkovin 5 až 7 g a tuků 6 až 8 g. Příjem bílkovin může být mírně nižší, naopak tuky mohou být mírně vyšší než uvedené doporučené hodnoty.Zajímavý článek


MOROSIL® - přírodní přístup ke kontrole hmotnosti