Svalová křeč

Ranní svalová křeč v lýtku nebo v chodidle je nejen nepříjemná, ale mnohdy i značně bolestivá. I když křeč obvykle po chvíli sama odezní a většinou nevyžaduje odbornou pomoc, bolest v zasaženém svalu často přetrvává delší dobu a tím omezuje plnohodnotný pohyb.

Křeč je stav, kdy dochází k nadměrnému či dlouhodobému stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Jedná se o reflexní stah nezávislý na vůli doprovázený náhlou a ostrou bolestí a vytvořením uzlíku ve svalu, který je citlivý a většinou bolestivý na pohmat. Svalové křeče jsou časté, mohou být zcela banální, ale může jít o doprovodný projev spojený s nějakým vážným onemocněním.

Ranní křeče v lýtku mohou být způsobeny nejen nadměrnou fyzickou zátěží, ale i deficitem hořčíku. V takovém případě se doporučuje obohatit stravu vhodným doplňkem stravy obsahujícím mléčnan hořečnatý.
 

Ze statistických údajů vyplývá, že nejčastější příčinou vyvolání svalových křečí je minerální disbalance (nedostatek hořčíku) a předchozí nadměrná fyzická zátěž (tato příčina bývá obvykle spojena také s nedostatkem hořčíku). Doplněk stravy Prokardin obsahuje hořčík v metabolicky aktivní formě (mléčnan hořečnatý) a další biochemicky aktivní látky, které přispívají k normální funkci svalů.

Více informací o svalových křečích se dozvíte zde.

Prokardin

Copyright © 2013 - 2021
KERBET.cz
Created by it2b

Pracoviště pro studium
energetického metabolismu
Trnava 397, Trnava u Zlína

E-mail: info@kerbet.cz
Tel.: 577 981 893, 605 212 069
v době od 7,00 do 14,30 hodin