Hubnutí s Kerbetem

Co ovlivňuje naši vitalitu?

Vitamíny a minerály jsou látky nezbytného pro zdravé fungování organismu, které si ale konkrétní organismus neumí vyrobit vůbec, nebo je syntetizuje pouze za určitých podmínek. Minerální látky a vitamíny představují pouze velmi malou část z naší celkové hmotnosti, a to asi 4 %. Přesto jsou pro fungování našeho těla nesmírně důležité. Jejich nedostatek se projevuje ztrátou vitality, zvýšenou únavou, snížením výkonnosti a imunity.

Vitamíny a minerály se vyskytují ve všech druzích potravin, v ovoci, zelenině, mase, vejcích a obilných výrobcích. A právě pestrá a vyvážená strava by měla být dostačující pro pokrytí minerálních a vitamínových nároků. Vzhledem k našim stravovacím návykům však může dojít k tomu, že nám některá z těchto látek bude chybět.

Kromě nevhodné stravy přispívá k nedostatku vitamínů a minerálů i kouření, zvýšená konzumace alkoholu a také dlouhodobý stres. Dalšími příčinami nedostatku vitamínů a minerálů v organismu může být jejich špatné vstřebávání z trávicího traktu (vstřebávání živin u starších osob klesá) nebo stav vyžadující zvýšený příjem těchto živin (těhotenství, kojení). Doplněk stravy Multi plus je pak vhodným řešením k pokrytí denní potřeby vitamínů a minerálů. Je to rychlý a pohodlný způsob, jak předcházet závažnějšímu nedostatku vitamínů a minerálů a podpořit vitalitu.

Vitamíny a minerály se vyskytují ve všech druzích potravin, v ovoci, zelenině, mase, vejcích a obilných výrobcích. Vitalita

 

Podrobné informace o vitamínech a minerálech naleznete zde.

Multi plus
Zajímavý článek


MOROSIL® - přírodní přístup ke kontrole hmotnosti